Dárkové květiny a flower boxy

Na objednávku pro Vás připravím dárkové kytice a květinové krabičky - tzv. flower boxy

Pracujeme, mimo jiné, i s květinami a rostlinami, které v daném období přirozeně kvetou a rostou. Naše květiny jsou vždy jedinečné, nečekejte klasiku ;-).

Kombinujeme květinové druhy, které Vám doma ve váze, při správné péči vydrží co nejdéle. 

A víte jak o květiny pečovat, poté co si je přineset domů? 

Při zakoupení řezaných květin je zapotřebí květiny před vložením do vázy s čerstvou vodou vždy seříznout (šikmým řezem - aby se obnovila plocha pro příjem vody). Vodu je třeba ideálně obden měnit.

Vhodná pokojová teplota pro květiny je do 20°C, vyšší teplota jim zkracuje životnost. Pozor na vodu, která by mohla přijít na květy, okvětní plátky mohou poté hnědnout.  Květiny, které jsou místěny v blízkosti dozrávajícíh plodů rychleji nakvétají.

Při správné péči, prodloužíte květinám jejich živostnost. 

Dárkové krabičky - flower boxy - jejich péče je o něco jednodušší, nemusíte jim hledat vázu. Květiny jsou naaranžované v oasisové hmotě, která zadržuje vodu. Informace o pokojové teplotě se shoduje s výše napsanými informacemi.

A jak zalévat? Nejlépe vždy doprostřed, lehce rozhrnete květy abyste je nepoškodili a z konvičky pomalu nalijete malé množství vody,  lepší je  zalévat po malých dávkách aby měla aranžovací hmota čas vodu naskáknout.

Po odkvětu můžete květiny odnést do bio odpadu, houbu vyhodit do směsi a krabičku využít na různé uskladnění věcí či opětovného zabalení dárku. Máme rády když mají věci další využití. :-)