Výroba vánočního svícnu

10. 12. 2020

Vánoce, nejkrásnější svátky v roce. Miluji když ke stolu usedne celá rodina včetně dětí, kterým nadšením září oči, těší se až budou mít prázdné talíře a uslyší jak zvonek zacinká.

Ráda se s Vámi podělím o návod jak si doma vyrobit vánoční svícínek. Může Vám zdobit stůl, či jej můžete vyrobit jako dárek pro své blízké, protože ty vlastnoručně vyrobené dárky jsou nejkrásnější. 

Co budete potřebovat

  • plastová miska s aranžovací hmotou
  • ostré zahradnické nůžky
  • menší nůž
  • svíčku - ideální delší, kónická
  • svícen na kónické svíčky
  • pár větví chvojí - jedle, thuje, cypřišek, smrk či stálezelené dřeviny - buxus, cesmína, brslen, aj.
  • tavná pistole a náplně 
  • drátek 
  • stuhu 
  • dekorace na dozdobení, přírodní materiál
  • umělý sníh
  • dobrou náladu :-) !

Ještě než se pustíte do nákupu materiálu, je dobré si promyslet kde budete mít svícen umístěný. Zda se na něj budete dívat z více stran či jen z jedné, podle toho zvolíte množství dekoračního materiálu.

  1. Začneme namočením aranžovací hmoty. Hmotu umístíme do dostatečného množství vody, aby se mohla samovolně potopit, poté co se nasákně vodou. Netlačíme jí pod vodu! Vznikla by tam vzduchová kapsa, kam by se nedostala voda. Hmota se nasákne během pár vteřin.                   
          
  2.  Hmotu vložíme do připravené misky, zapíchneme bodec a umístíme svíčku. Je možné do bodce nakápnout menší množství lepidla z tavné pistole a poté pečlivě upevnit do držáku. Svíčku je možné do aranžovací hmoty také zapíchnout a tudíž nemusíte používat bodec - je samozřejmé, že svíčky nenecháváme nikdy hořet bez dozoru a vždy ji bezpečně uhasíme.
        
  3. Poté si připravíme rostlinný materiál na zakrytí aranžovací hmoty. Větvičky si zkrátíme na takovou délku, jak velký chceme mít svícen. Ze spodní části větvičky odstraníme jehličí, seřízeneme ostrým nožem a zapíchneme do hmoty. Takto postupujeme po celém obvodu. Do spodní části dáváme větvičky delší, do horní části větvičky kratší. Dbáme na to aby nám výrazně nezasahovaly do prostoru svíčky. Při zakrývání hmoty, si svícen otáčíme a kontrolujeme zda není hmota vidět. 
        
  4. Po zakrytí aranžovací hmoty začneme se samotným zdobením. Umísťujeme nejprve větší prvky - v našem případě to byl bílý jelen a mašle. Tu si uvážeme z cca 50 cm stuhy. Vytváříme si jednotlivá očka, která poté zavážeme tenkým drátkem. Stuhu můžeme upevnit i tavnou pistolí - při její manipulaci dávejte velký pozor, lepidlo je rozpálené a může způsobit velké popáleniny - vím o čem mluvím ;-) 
               
  5. Dále umísťujeme drobnější dekorace, je možné si je nejprve rozmístit tam kde se Vám líbí a až poté je všechny upevnit - lepidlem či drátkem. 
  6. A je hotovo :-). Já jsem ještě náš svícínek postříkala umělým sněhem, ale vše je na Vaší fantazii. Svícínky se dají aranžovat třeba i do hrnečku, který může poté obdarovanému zůstat na památku, či využijete nádobu, kterou máte doma. Jednou za čas můžete mezi větvičky nalít menší množství vody, svícen bude celou vánoční dobu krásně zelený.   

Všechny komponenty na tvoření naleznete na našem e-shopu. Poukud se do toho pustíte, nezapomeňte nás označit. #lakytka

Krásné tvoření

Vaše floristka Anička

    

Veškerý text a fotky podléhají autorským právům a nelze je stahovat, kopírovat a používat za vlastní. Děkuji.

 

<%comments type="article" id="4"%>