Ovečka - jarní tvoření pro děti

5. 3. 2021

Dnes je pátek, už 14 dní mám doma kromě školáka na online výuce i mladší dcerku, která má zavřenou školku. Kolegyně Lenka je na tom stejně a tak nás napadlo, vymyslet pro nejen naše děti jarní tvoření.

Co budete potřebovat

Připravili jsme pro toto tvoření box s hlavními komponenty - k dispozici na našem e-shopu.

 Téměř celé vyrábění zvládnou děti samy, jen je potřeba jim asistovat u práce s tavnou pistolí a dbát zvýšené opatrnosti! Naší ovečku připravovala moje dcerka, které je téměř 6 let.

1. Nejpve vystřihneme z mos gumy či čtvrtky ovečky obličej. Je dobré mít ostré nůžky. Nalepí se očička a necháme děti namalovat obličej dle vlastní fantazie. 

2. Poté si vezmeme jutový provázek, který bude sloužit jako nohy. Rozstřihneme ho na polovinu a každý provázek provléknem ze spodní části koule. Provázek lehce přichytíme ke kouli menším množstvím lepidla z tavné pistole. Poté budeme navlékat korálky jako nožičky. Pro lepší navlékání si přední část provázku namastíme sádlem či krémem, stačí jen nepatrné množství aby se nám provázek netřepil a provlékneme korálek, na konci uděláme uzlík aby korálek nespadl.

3. Pak přijde na řadu nalepení hlavičky. Na zadní stranu obličeje nakápneme menší množství lepipdla z  tavné pistole a opatrně umístíme na přední stranu koule. Chvíli podržíme na místě, než lepidlo zatuhne. Poté opatrně nakápneme lepidlo na bambulku a tu přilepíme na zadní stranu ovečky. Také lehce přidržíme. Ovečka je hotová. :-)

4. Aby to pro děti bylo ještě zajímavější, v balíčku najdete květináč, substrát a jarní osení. Do tohoto květináčku si ovečku umístíme a tak musíme připevnit do spodní části ovečky špejli, tu také přilepíme tavnou pistolí a na chvíli jí přidržíme aby nám lepidlo zatuhlo.  

Do květináče nasypeme substrát, cca 3 cm pod okraj, jemně utlačíme prsty a maličko zalijeme, poté rovnoměrně rozprostřeme semínka. Poté opět jemně zasypeme, utlačíme a zalijeme. Ovečku umístíme na místo doprostřed květináče. Ten si dáme na stůl, na okno, kam budou děti chtít. Substrát bude v pokojové teplotě rychle vysychat a tak je potřeba ho každý den zalít aby byla semínka ve vlhku a začala nám klíčit. První lístky začnou vylézat po cca pěti dnech, záleží na zálivce, světlu a teplu.

Věříme, že dětem udělá ovečka radost a budou moci pozorovat jak zarůstá trávou. Pokud bude osení už dlouhé, lze ovečku vyndat a nůžkami osení zkrátit, jako když sekáte trávník ;-) i tohle Vaše děti zvládnou a bude je to určitě bavit.

Přejeme Vám krásné tvoření. Můžete je s námi sdílet a označovat #tvorimeslakytkou

Vaše floristka Anička

Veškerý text a fotky podléhají autorským právům a nelze je stahovat, kopírovat a používat za vlastní. Děkuji.

 

<%comments type="article" id="6"%>